ZABIEGI  MEDYCZNE

LASEROTERAPIA

W RAMACH ZABIEGÓW LASEROTERAPII

LECZENIU PODDAJEMY NASTĘPUJĄCE PROCESY CHOROBOWE:

- trądzik pospolity

- trądzik aktywny

- ogólnie blizny

- blizny zanikowe - atroficzne

- blizny przerostowe

- redukcje rumienia w bliznach pooperacyjnych i pourazowych

- leukodermia

- bielactwo nabyte

- leczenie i monitorowanie łuszczycy

- ogólne zmiany barwnikowe

- piegi

- plamy starcze i słoneczne

- plamy typu cafe au lait

- hiperpigmentacja

- melasma

- usuwanie czarnego pigmentu tatuaży

- usuwanie czerwonego pigmentu tatuaży

-usuwanie pomarańczowego pigmentu tatuaży

- naczyniaki

- naczyniaki gwiaździste

- znamię Backera

- naczyniaki krwionośne jamiste

- naczyniaki starcze

- teleangiektazje widoczne na twarzy

- teleangiektazje na ciele i kończynach

- zniamię Oty

- rumieniowaty trądzik różowaty

- ogólnie naczyniaki

- rozszerzone naczynia włosowate ("pajączki") i zmiany naczyniowe kończyn     dolnych

- ogólnie znamiona

- znamię macierzyste (spilus)

- poikilodermia Civatte'a

- czerwone znamię naczyniakowate

- siatkowate żyły

- monitorowanie i leczenie trądziku różowategp

- naczyniaki gwiaździste

- ogólne zmiany naczyniowe

- jeziorka żylne

- ogólnie  deformacje żylne

- drobne zmarszczki i linie mimiczne

- fotobiostymulacja

- zmarszczki w okolicy ust

- zmarszczki w okolicy oczu

- resurfacing frakcyjny

- wewnątrzustny lifting okolicy jarzmowej

- czerwone rozstępy

- białe rozstępy

- usuwanie owłosienia we wszystkich fototypach skóry

- przewlekłe zapalenie mieszków włosowych  brody

- popromienne zapalenie czerwieni wargowej

- łagodne guzy

- cysty skórne

- powierzchowne  zmiany skórne

- zrogowacenia

- łojotokowe zapalenie skóry

- rogowacenie łojotokowe

- brodawki miękkie - włókniaki

- procedura wycięcia poprzez  chirurgiczną ablację i/lub koagulację tkanki      

   miękkiej

- brodawki

- zmiany spowodowane HPV

- monitorowanie powracającej kandydozy (pleśniwki w jamie ustnej)

- atopowe zapalenie skóry

- zwiotczenie skóry na twarzy i szyi

- zwiotczenie skóry na ciele

- utrata jędrności i gęstości skóry

- nierównomierny koloryt skóry

 

 

 

Lasery w medycynie estetycznej od dawna są podstawowym narzędziem pracy. Jednak rozwój technologii medycznych sprawił, iż aktualnie mamy już do dyspozycji urządzenia najwyższej jakości, dzięki czemu zabiegi stają się coraz bardziej komfortowe i bezpieczne dla pacjentów.

 

Wśród najnowszej generacji, a zarazem najwyższej jakości urządzeń  znajduje się najbardziej wszechstronna  na świecie Platforma  Etherea  - to laserowa platforma numer jeden na globalnym rynku medycyny estetycznej. Została wyprodukowana zgodnie z ogólnoświatowymi standardami ISO/UL. Posiada certyfikaty FDA, CE, CAN/CSA i ANVISA.  Jej wszechstronność  dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia różnych technologii laserowych i innych źródeł światła pozwala na skuteczność w zastosowaniu do ponad 70 wskazań. W naszej klinice używamy siedmiu laserów (poniżej opisanych) dobierając indywidualnie jego rodzaj i parametry do problemu danego pacjenta.

 

Poza tym dla lepszego komfortu podczas zabiegów

stosujemy system chłodzący za pomocą urządzenia

SIBERIAN FIT®.

 

 

 

Laser ACROMA-QS®  jest zbudowany w technologii bezpiecznej dla wszystkich fototypów, bez konieczności ograniczania się do określonych pór roku, co pozwala zaproponować pacjentom zabiegi laserowe nawet w sezonie letnim. Jest to najnowsze rozwiązanie technologiczne dla nieablacyjnego frakcyjnego odmładzania skóry, zabiegi są szybkie (np. zabieg “lunchowy”), praktycznie bezbolesne bez okresu rekonwalescencji. Niezwykle skuteczne na twarz i ciało. Dzięki temu,  że generuje większą dawkę energii przypadająca na impuls, zapewnia jeszcze lepszą skuteczność w usuwaniu zarówno zmian pigmentacyjnych jak i różnokolorowych sztucznych pigmentów.

Głowica ACROMA-QS® oferuje:

1. Zabiegi laserowe - długość  fali 1064nm: usuwanie tatuaży (pigmentu granatowego, czarnego, i/lub ciemniejszych), licznych zmian pigmentacyjnych (uwzględniając plamy starcze, cienie pod oczami, znamię Oty, znamiona, plamy cafe au lait, hyperchromia) oraz nieablacyjne odmładzanie skóry (laserowe wyrównywanie kolorytu skóry); oraz

2. Zabiegi laserowe - długość  fali 532 nm: usuwanie tatuaży (pigment czerwony, pomarańczowy, żółty  lub zielony), zmiany pigmentacyjne (uwzględniając plamy cafe au lait, melazma, plamy soczewicowate starcze, znamię  Beckera, piegi, rogowacenie łojotokowe).

 

Laser IPL-QS® – to prawnie zastrzeżona technologia impulsu fali prostokątnej (SQUARE-WAVE PULSE), wykorzystująca mikroprocesowe impulsy dla jeszcze lepszych rezultatów terapii i optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Posiada pięć filtrów w standardzie Plug and Play: 400, 540, 580, 640 oraz 695 nm, co znacząco rozszerza liczbę wskazań zabiegowych oraz pozwala bardziej precyzyjnie dobrać filtr do problemu pacjenta. Wbudowany szafirowy system chłodzący pozwala na większy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki posiadaniu pulsów 5-100 ms zwiększa bezpieczeństwo terapii w przypadku ciemniejszych odcieni skór (Fitzpatric IV-VI) oraz pozwala na osiąganie widocznych rezultatów leczenia zmian naczyniowych o różnej wielkości i głębokości. Natomiast częstotliwość powtórzeń do 2 Hz i stosunkowo duża powierzchnia zabiegowa (4,8cm2) skraca czas przeprowadzania zabiegu.

Technologia IPL-S Q®  jest przeznaczona do stopniowego i/lub trwałego redukowania niechcianego owłosienia; zmian naskórkowych (łagodne zmiany pigmentacyjne), przebarwień posłonecznych, hiperpigmentacji, melazmy, piegów; nieablacyjnego fotoodmładzania i redukcji delikatnych linii i zmarszczek; leczenia drobnych zmian skórnych (czerwone znamię  naczyniowe, krwiaki, teleangiektazje na ciele i twarzy, trądzik różowaty o postaci rumieniowej, naczyniak, pajączek naczyniowy), poikilodermii civatte, zniekształceń  żylnych, leczenia łagodnego do umiarkowanego trądziku.

 

Laser INTENSE-IR® - to nieablacyjna, nieinwazyjna technologia bez okresu rekonwalescencji, oparta na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie systemów wykorzystujących światło.  Posiada wbudowany przed i po zabiegowy system chłodzący, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort zabiegu umożliwiając jednocześnie zastosowanie bardziej intensywnej formy zabiegu.

Techologia Intense-IR® - Thermolifting - jest przeznaczona do podgrzewania tkanki podskórnej w celu stymulacji produkcji kolagenu w terapii i wiotkiej skóry i poprawie jej jędrności.

 

Laser LONGPULSE®– to technologia która dzięki lepszej penetracji oraz absorbcji fali o określonej długości przez hemoglobinę oferuje maksymalną precyzję, skuteczność i bezpieczeństwo w usuwaniu różnych pod względem wielkości i głębokości zmian naczyniowych.  Oferuje cztery różne wielkości plamek: 2,3,6  i 9 mm oraz maksymalny przepływ do 500J/cm2, co gwarantuje różne terapie dla różnych dolegliwości medycznych związanych ze zmianami naczyniowymi na twarzy i kończynach. LongPluse jest bezpiecznym rozwiązaniem terapeutycznym o potwierdzonej naukowo zwiększonej skuteczności klinicznej. Brak okresu rekonwalescencji i bez ryzyka komplikacji, które mogą się pojawić podczas stosowania innych konwencjonalnych technik, takich jak np. skleroterapia.    

Dodatkowo dzięki unikalnej technologii LongPluse to także nowy standard peelingu termicznego. Idealna synergia pomiędzy długością fali, gęstością enegrii i szerokością impulsu (od 0,3 do 1ms) pozwala na rozszerzenie zakresu wskazań.

Głowica LONGPULSE®  jest przeznaczona do koagulacji i regulacji hemostazy w obrębie naczyń oraz zmianach naskórkowych, w tym w leczeniu teleangiektazji, żylaków żył powierzchownych, naczyniaków, pajączków naczyniowych, trądziku różowatego oraz znamion.

Technologia ta zalecana jest również  do nieablacyjnej redukcji zmarszczek na twarzy, rozstępów, stopniowego -  trwałego usuwania niepożądanego owłosienia, zwłaszcza u osób o ciemnej karnacji (V-VI wg skali Fitzpatricka). W trybie Dynamics ogólne wskazania do zabiegu obejmują: peeling termiczny (w celu zmniejszenia drobnych zmarszczek, poprawy tekstury skóry, zmniejszenia porów

i zwalczania trądziku różowatego) oraz leczenie grzybicy paznokci.

 

Laser PRODEEP® – to 9 krotnie  większa głębokość penetracji w porównaniu z innymi nieablacyjnyjnymi laserami dostępnymi na rynku, co gwarantuje o wiele wyższą skuteczność kliniczną. Szeroki zakres intensywności zabiegowej ProDeep daje możliwość nieablacyjnej obróbki frakcyjnej w głębszych warstwach skóry, generując wyższą temperaturę w tkance podskórnej. Technologia dostarcza wysoką dawkę skolimowanej energii poprzez mikrofrakcjonujące soczewki, a czas trwania impulsów to zaledwie 2-20ms. Kwadratowy układ punktów, mniejsze mikrofrakcjonowanie wiązki oraz większy odstęp pomiędzy punktami przekłada się na wyjątkowe rezultaty terapii. To zrewolucjonizowało rynek, gdyż ten nieablacyjny laser frakcyjny daje doskonałe efekty już od pierwszego zastosowania, z jednoczesną gwarancją bezpieczeństwa i bez okresu rekonwalescencji.

ProDeep® jest laserowym nieablacyjnym zabiegiem odmładzającym. Leczy zarówno rozstępy o barwie czerwonej, jak i białej, blizny atroficzne, świeże blizny po zabiegach chirurgicznych, blizny trądzikowe oraz melazmę. ProDeep® nadaje się również do zabiegów wspomagających leczenie łysienia oraz grzybicy paznokci (terapia off-label).

 

Laser GOSMOOTH® – zapobiega i leczy wszystkie oznaki starzenia. Prawdziwy, nieablacyjny resurfacing frakcyjny, działa precyzyjnie na warstwę tkanki nabłonkowej, generując jednolity śródskórny efekt termiczny. Został specjalnie zaprojektowany by zapewnić najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w zabiegach przeprowadzanych na każdym obszarze ciała zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wysokiej jakości mikrofrakcjonowanie poprzez ulepszony i precyzyjny system soczewek zapewnia w praktyce wyższe bezpieczeństwo. Daje widoczne rezultaty od pierwszej sesji zabiegowej, oferuje bezpieczny zabieg o wysokiej skuteczności klinicznej dla wszystkich rodzajów skóry bez konieczności przerywania codziennych czynności i obowiązków – nie wymaga okresu rekonwalescencji.

GoSmooth® to nieablacyjny laserowy zabieg odmładzający do leczenia rozstępów_ czerwonych i białych, blizn zanikowych, blizn po niedawnych operacjach, blizn potrądzikowych oraz melazmy.

Laser  DUALMODE® -  posiada niepowtarzalny system podwójnego impulsu, dzięki czemu jednocześnie zachodzą procesy odparowywania i koagulacji tkanki przy jednym "strzale". Zwiększa to efekt pozabiegowego uszkodzenia termicznego i poprawia proces stymulacji kolanu głęboko w skórze tak, by osiągnąć tak samo korzytne efaety,  jak stosowaniu laserów CO2. Jednak w porównaniu z laserem CO2 DualMode oferuje zabiegi o zmniejszonym ryzyku komplikacji i działań niepożądanych oraz krótszym okresie rekonwalescencji. Nowy zoptymalizowany system mikrofrakcjonowania laserowego umożliwia generowanie mniejszej wiązki o większej gęstości energii, co powoduje wzrost irradiacji (natężenia) promieniowania przy "strzale" DualMode. To z kolei prowadzi do głębszej penetracji przy mniejszym ryzyku hiperpigmentacji.

Peeling laserowy: wysoka absorpcja lasera przez wodę przy długości fali 2940nm w połączeniu z jednoczesnym działaniem ablacyjnym (300-500nm) skutkuje kontrolowanym leczeniem określonego obszaru zabiegowego przy minimalnym czasie rekonwalescencji;

DualMode INLIFT: to nowa technologia umożliwiająca działanie laserem od wnętrza jamy ustnej i ma na celu ujędrnienie (stymulacja kolagenu za pomocą użycia głowicy od wnętrza śluzówek jamy ustnej)  oraz lifting skóry twarzy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, bez okresu rekonwalescencji i daje doskonałe efekty terapeutyczne.

Głowica DUALMODE®  jest przeznaczona do ablacyjnych zabiegów laserowych z wykorzystaniem lub bez wykorzystania opcji frakcjonowania, frakcyjnego resurfacingu, foto-odmładzania oraz stymulacji kolagenu, aby leczyć  i redukować: płytkie i głębsze zmarszczki, blizny (atroficzne, hipertroficzne, potrądzikowe, pourazowe oraz chirurgiczne), rogowacenie, brodawki, dla powierzchownej waporyzacji tkanki, koagulacji oraz ablacji.

 

 

AGNES   RF

    Kolejnym urządzeniem stosowanym w Klinice drKrzemiński jest AGNES – to jeden z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych systemów wykorzystujących energię fal radiowych (RF) w zabiegach medycznych i estetycznych. Agnes wykorzystuje stabilną i efektywną technologię fal radiowych o dużej mocy (radiofrekwencja mono i bipolarna). Uwzględniając anatomiczną budowę skóry, dzięki zastosowaniu mikro-izolowanych igieł, energia skupiona jest na tkance docelowej i działa precyzyjnie w miejscu leczenia, jednocześnie chroniąc tkanki otaczające przed poparzeniem (np. naskórka). To technologia stworzona przez dermatologa z wyjątkową precyzją i skutecznością kliniczną.

Główne zastosowanie:

  1. zmarszczki- stymuluje proces neokolagenezy i poprawia kondycję skóry na twarzy i szyi (wygładza zmarszczki, spłyca blizny, ujędrnia i zagęszcza skórę).

  2. redukcja tkanki tłuszczowej – redukuje tkankę tłuszczową w okolicy oczu jak i podwójnego podbródka, modeluje linię żuchwy. Technologia ta umożliwia usunięcie tkanki tłuszczowej w sposób niechirurgiczny poprzez eletrotermolizę i rozbicie złogów tłuszczu.

  3. trądzik pospolity – Agnes działa bezpośrednio na przyczynę trądziku pospolitego- technologia umożliwia precyzyjne, selektywne zniszczenie nadmiernie aktywnych gruczołów łojowych co skutkuje ograniczeniem zmian zapalnych, redukcją zaskórników i zwężeniem ujść gruczołów łojowych. Terapia gwarantuje doskonałe i długotrwałe rezultaty.

  4. syringoma – Agnes usuwa łagodne zmiany skórne: plamki Fordyce’a, hiperplastyczne gruczoły potowe (syringoma). Poprzez oddziaływanie bezpośrednio na zmianę w wyniku koagulacji następuje jej usunięcie.

Urządzenie  Agnes jest wyjątkowe, ponieważ jej wynalazca, Dr Gun Young Ahn, profesor dermatologii w Korei Pn, opracował bardzo precyzyjnie wykonane igły o odpowiedniej głębokości, aby celować w struktury skóry powodujące problem zdrowotny. Igły mają powłokę izolacyjną, zaprojektowaną również na precyzyjną głębokość, aby chronić inne struktury w skórze, a także sam naskórek.  Powlekanie materiałem izolacyjnym oznacza, że ​​wystarczająca moc może być dostarczona do docelowej tkanki, powodując minimalne efekty w innych obszarach. Agnes  sprawuje  również dokładną kontrolę nad mocą i czasem trwania impulsu. 

 

 

 

 

 

JAK WYKONYWANE SĄ ZABIEGI?

Procedury RF Agnes zależą od tkanki docelowej. Wiele zabiegów można wykonać stosując krem ​​znieczulający na 20 minut przed zabiegiem. Leczenie jest wówczas stosunkowo bezbolesne. W przypadku zabiegów w okolicy gałki ocznej  i głębszych zabiegów, oprócz żelu znieczulającego można zastosować miejscowe iniekcje  znieczulające. W przypadku aktywnego leczenia trądziku może być wskazane, aby powrócić w ciągu 24 do 48 godzin na  terapię dwubiegunową RF plus, celem całkowitego   odprowadzenia resztek sebum / ropy.  

W procedurze leczenia  używana igła  wkładana jest  do  mieszka trądzikowego, wgłąb zmarszczki lub  poduszki tłuszczowej, a impuls  zostaje wygenerowany z dokładną zaplanowaną  mocą   w zależności od tkanki docelowej.

CZAS GOJENIA  PO  LECZENIU RF

W przypadku trądziku i zaskórników efekty  niepożądane to   łagodne zaczerwienienie  przez  okres  1-3 dni. Zwykle można to zamaskować podkładem lub barwionym kremem nawilżającym. W przypadku tych procedur nie jest wymagana specjalna opieka pozabiegowa.

CZAS GOJENIA PO ZABIEGU RF  NA GŁĘBOKICH    ZMARSZCZKACH  

I WORKACH  POD OCZAMI

W przypadku głębokich zmarszczek  i worków pod oczami obrzęk i zaczerwienienie  utrzymuje się od 3 do 7 dni, a następnie kolejny tydzień to mniej intensywne zaczerwienienie. (Możliwe jest wykonywanie  zabiegów o zmniejszonych parametrach, ale później może być konieczne  wykonanie   większej liczby  zabiegów) Zaczerwienienie i obrzęk mogą  być pokryte przez podkład w 4 dniu po zabiegu. Niekiedy,  przy ciężkich zabiegach,  może wystąpić drętwienie i nadwrażliwość leczonego obszaru przez okres do 4 tygodni.

POSTĘPOWANIE PIELĘGNACYJNE PO  LECZENIU GŁĘBOKICH  ZMARSZCZEK  I WORKÓW POD OCZAMI.

Natychmiast po zabiegach, powierzchnia skóry będzie różowa i wrażliwa przez 3-10 dni,  w zależności od głębokości  zabiegu. Niekiedy pojawiają się krwiaki i siniaki które  są   dość powszechnym powikłaniem. Worki z lodem (żel schładzający)  można nakładać co pół godziny, aby zmniejszyć dyskomfort i zminimalizować obrzęk. Stosować można  łagodne leki przeciwbólowe i  Diphergan tabl  25 mg przeciwświądowo, co pomoże spać w nocy 

JAK DŁUGO TRWA  REKONWALESCENCJA?

W przypadku głębokich zmarszczek i worków pod oczami, około 1-2 tygodnie później, kiedy zniknęły pozabiegowe  zaczerwienienie i obrzęk, obszar leczony  faktycznie wygląda znacznie „gorzej” niż przed zabiegiem. To normalne. Wiele korzyści pojawi się w nadchodzących miesiącach, gdy nowy kolagen osadza się pod skórą która  zaczyna przemodelowywać swoją strukturę. W przypadku leczenia worków pod oczami,  komórki tłuszczowe zostaną usunięte przez makrofagi organizmu.

W przypadku trądziku,  zaskórników i syringioma korzyści mogą nastąpić w ciągu kilku tygodni, ale podobnie jak w przypadku zmarszczek może potrwać do 6 miesięcy, aby zakończyć przebudowę i usunąć uszkodzoną tkankę

 

JAK WIELU ZABIEGÓW BĘDĘ POTRZEBOWAĆ?

Korzyści z pojedynczego leczenia powinny być stałe, ale jego nie oznacza, że ​​możesz leczyć wszystko w jednym zabiegu, więc mogą być potrzebne 2 lub 3 zabiegi, aby zmaksymalizować poprawę. Te powtarzane zabiegi mogą trwać od 3 do 6 miesięcy później od pierwszego leczenia (lub wcześniej, np. 6 tygodni w przypadku aktywnego trądziku).

MOŻLIWE POWIKŁANIA ZABIEGÓW AGNES RF

 

Możliwe tymczasowe powikłania to zasinienie, zaczerwienienie, drętwienie, nadwrażliwość, uaktywnienie  trądziku, opryszczka,  zakażenia bakteryjne lub grzybicze. (Opryszczka i półpasiec mogą czasami wystąpić, jeśli jesteś podatny, dlatego podajemy Valtrex 500 mg w postaci pojedynczej tabletki przez pierwsze 3 dni w celu zmniejszenia ryzyka).

Rzadkimi powikłaniami jest powstania  strupków i sączenie  surowicze w miejscu wykonanego zabiegu. Bardzo rzadkimi powikłaniami  jest powstanie trwałych  blizn, miejscowych przebarwień  skóry i utrzymujące się napięcie wokół oka.

ZASTRZEŻENIE: Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności.

PRP - OSOCZE  BOGATOPŁYTKOWE ANGEL    SYSTEM

Wraz z upływem czasu  skóra traci swą elastyczność,  głównie wskutek redukcji  ilości włókien kolagenowych. Obniża się zdolność  zatrzymywania wody z powodu  zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego. 

Proponowana terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłykowego  PRP wpływa na poprawę ukrwienia skóry  oraz stymuluje  wzrost ilości kwasu hialuronowego, przez co  poprawia jej elastyczność, koloryt  i architektonikę.

U zdrowego człowieka 1 mikrolitr (mm³) osocza zawiera  od 150 do 400 tys. płytek krwi

Podstawą stosowania osocza bogatopłytkowego, jest technologia, umożliwiająca skoncentrowanie  płytek krwi (ponad 1.000.000 w  1µl, tzn. 6-7 razy więcej od wartości bazowej) i zawartych w nich ważnych regeneracyjnych czynników wzrostu, a aplikacja powstałego koncentratu PRP, powoduje stymulację namnażania różnych typów komórek oraz  naprawę tkanek na danym obszarze.

 

Zastosowanie najnowocześniejszego obecnie komputerowego separatora komórkowego Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn. do 14 razy więcej niż wartość bazowa.

 

Opisywana procedura  to zabieg  trwający około 1 - 2 godzin. W pierwszym etapie  lekarz pobiera krew żylną do specjalnego systemu naczyń, które następnie poddaje się opracowaniu  w specjalnym separatorze komórkowym. Oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego zagęszczone płytki krwi następuje  ciągu 15 minut. Uzyskane osocze bogatopłytkowe - najsilniejszy obecnie koncentrat na rynku - jest materiałem, który wykorzystuje się do wstrzykiwania do skóry.  Jeden zabieg pozwala  na wykonanie mezoterapii twarzy, szyi i włosów.

Terapia regeneracyjna PRP to nowoczesna procedura anti-aging, odmładzającą skórę poprzez stymulację własnego potencjału organizmu pacjenta do odbudowy tkanek.

 

Podanie  PRP cienką igłą na zasadzie mezoterapii, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego. Konsekwencją tego procesu jest namnażanie komórek, tworzenie nowych włókien kolagenowych oraz  angiogeneza, czyli tworzenie się nowych krwionośnych naczyń włosowatych. Terapia Angel System przynosi również zaskakująco pozytywne efekty w przypadku problemów z wypadaniem włosów, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w PRP pozyskanym z zastosowaniem   Angel PRP System:

  • transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b – wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami

  • płytkowy czynnik wzrostu PDGF – stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie

  • naskórkowy czynnik wzrostu EGF – stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu

  • czynnik wzrostu fibroblastów FGF – stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.\