ACP

osocze bogatopłytkowe

Osocze  bogatopłytkowe  to   naturalny składnik pozyskany  z  krwi, który odpowiedzialny jest za regenerację organizmu po doznanych urazach.  Obecne  w osoczu  czynniki wzrostu  pobudzają tkanki do naprawy przyspieszając jednocześnie  proces  gojenia. 

System ACP jest sytemem separacyjnym najnowszej generacji, dzięki czemu uzyskujemy najlepsze  efekty zabiegowe. Procedura jest szybka i  i niebolesna, a wykorzystanie własnej krwi pacjenta sprawia, że jest on całkowicie bezpieczny, z uwagi na eliminację ryzyka  uczuleń i alergii. 

Terapia  osoczem bogatopłytkowym ACP polega na pobudzeniu  płytek krwi do produkcji specyficznych  czynników wzrostu. Metodę tę z powodzeniem wykorzystujemy w szeroko pojętych kontuzjach, urazach mięśni i ścięgien oraz więzadeł jak również w przypadku zmian  zwyrodnieniowych.

ACP   SVF

komórki macierzyste

 

Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej tworzą strukturę naszego organizmu.  Posiadają unikatowe cechy. które zrewolucjonizowały dzisiejszą medycynę. Posiadają zdolność przekształcania się  w wyspecjalizowane   komórki rozmaitych typów, takich jak komórki tkanki kostnej, chrzęstnej, mięśniowej i tłuszczowej, tworząc wyspecjalizowane tkanki. 

 

Podając je naszym pacjentom w miejsce uszkodzonych tkanek, przyspieszamy  rekonstrukcję uszkodzonych obszarów.

 

System ACP SVF  to unikalne połączenie autologicznego koncentratu  osocza  ACP  z autologiczną siłą  rekonstrukcyjną  komórek pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej  (SVF).   Synargia ta  daje  olbrzymi potencjał regeneracyjny.

ANGEL   SYSTEM

PRP HD

Obecnie  najnowocześniejszy  separator komputerowy  to ARTHREX  ANGEL  SYSTEM   TM,  pozwalający na otrzymanie wysoko stężonego  koncentratu bogatopłytkowego  HD  PRP.    Umożliwia  14-krotną  koncentrację płytek, co stanowi miażdżącą przewagę w stosunku do standardowych urządzeń.  Znajduje zastosowanie zarówno w ortopedii jak i  w medycynie   estetycznej. 

U zdrowego człowieka 1 mikrolitr (mm³) osocza zawiera  od 150 do 400 tys. płytek krwi

Podstawą stosowania osocza bogatopłytkowego, jest technologia, umożliwiająca skoncentrowanie  płytek krwi (ponad 1.000.000 w  1µl, tzn. 6-7 razy więcej od wartości bazowej) i zawartych w nich ważnych regeneracyjnych czynników wzrostu, a aplikacja powstałego koncentratu PRP, powoduje stymulację namnażania różnych typów komórek oraz  naprawę tkanek na danym obszarze.

 

Zastosowanie najnowocześniejszego obecnie komputerowego separatora komórkowego Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn. do 14 razy więcej niż wartość bazowa.

 

 W pierwszym etapie  lekarz pobiera krew żylną do specjalnego systemu naczyń, które następnie poddaje się opracowaniu  w specjalnym separatorze komórkowym. Oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego zagęszczone płytki krwi następuje  ciągu 15 minut. Uzyskane osocze bogatopłytkowe - najsilniejszy obecnie koncentrat na rynku - jest materiałem, który wykorzystuje się do wstrzykiwania do tkanek.  Jeden zabieg pozwala  na dużej ilości osocza bogatopłytkowego do tkanek w obrębie układu narządu ruchu.

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w PRP pozyskanym z zastosowaniem   Angel PRP System:

  • transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b – wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami

  • płytkowy czynnik wzrostu PDGF – stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie

  • naskórkowy czynnik wzrostu EGF – stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu

  • czynnik wzrostu fibroblastów FGF – stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

KOMÓRKI MACIERZYSTE  SZPIKU KOSTNEGO

Zmniejszają ból i przywracają funkcję stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł.  Budząca   zaufanie technologia, która zapewnia  uzyskanie w pełni wartościowego, nieuszkodzonego materiału o udokumentowanej i powtarzalnej koncentracji wprost ze szpiku kostnego. To idealne rozwiązanie  przy uszkodzeniu  układu narządu ruchu, zaburzeniu zrostu kostnego, zmianach zwyrodnieniowych oraz w rekonstrukcji  chrząstki stawowej.