IPL-SQ

LASER IPL-SQ®

to prawnie zastrzeżona technologia impulsu fali prostokątnej (SQUARE-WAVE PULSE), wykorzystująca mikroprocesowe impulsy dla jeszcze lepszych rezultatów terapii i optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Posiada pięć filtrów w standardzie Plug and Play: 400, 540, 580, 640 oraz 695 nm, co znacząco rozszerza liczbę wskazań zabiegowych oraz pozwala bardziej precyzyjnie dobrać filtr do problemu pacjenta. Wbudowany szafirowy system chłodzący pozwala na większy komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki posiadaniu pulsów 5-100 ms zwiększa bezpieczeństwo terapii w przypadku ciemniejszych odcieni skór (Fitzpatric IV-VI) oraz pozwala na osiąganie widocznych rezultatów leczenia zmian naczyniowych o różnej wielkości i głębokości. Natomiast częstotliwość powtórzeń do 2 Hz i stosunkowo duża powierzchnia zabiegowa (4,8cm 2 ) skraca czas przeprowadzania zabiegu. Technologia IPL-S Q® jest przeznaczona do stopniowego i/lub trwałego redukowania niechcianego owłosienia; zmian naskórkowych (łagodne zmiany pigmentacyjne), przebarwień posłonecznych, hiperpigmentacji, melazmy, piegów; nieablacyjnego fotoodmładzania i redukcji delikatnych linii i zmarszczek; leczenia drobnych zmian skórnych (czerwone znamię naczyniowe, krwiaki, teleangiektazje na ciele i twarzy, trądzik różowaty o postaci rumieniowej, naczyniak, pajączek naczyniowy), poikilodermii civatte, zniekształceń żylnych, leczenia łagodnego do umiarkowanego trądziku.

Image placeholder
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA O IPL-SQ

Ile zabiegów należy wykonać?
Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, która obejmuje od 2 do 8 zabiegów – liczba zabiegów uzależniona jest od wskazań, problemu i intensywności terapii.

Kiedy widać pierwsze rezultaty?
W zależności od wskazań i problemu - rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu lub trzeba zaczekać kilka dni lub tygodni na ostateczny efekt.

Czy zabiegi są bolesne?
IPL®SQ® posiada wbudowany system chłodzący (szkło szafirowe), który zapewnia komfort dla pacjenta i chroni naskórek przed uszkodzeniem. Większość pacjentów zgłasza jedynie niewielkie uczucie podobne do szczypania lub odczucie zbyt intensywnego nagrzewania.

Czego należy oczekiwać bezpośrednio po zabiegu?
Prawdopodobne jest, że pod koniec zabiegu pojawi się pewne zaczerwienienie i lekkie do umiarkowanego odczucie ciepła. Skóra w miejscu zabiegu będzie znacznie bardziej wrażliwa niż zwykle, może pojawić się obrzęk.

Czy zalecana jest specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu?
Oprócz ochrony przeciwsłonecznej lekarz może zalecić systematyczne i długotrwałe stosowanie określonych kosmetyków.

KORZYŚCI, KTÓRE OFERUJE TECHNOLOGIA IPL-SQ

ZAPOBIEGANIE STARZENIU SIĘ SKÓRY, FOTOODMŁADZANIE
Wygładzenie skóry, zamknięcie rozszerzonych porów, rewitalizacja, redukcja bruzd i zmarszczek z ujednoliceniem kolorytu i ogólną poprawą stanu skóry, pobudzenie syntezy kolagenu dla ujędrnienia i poprawy napięcia skóry.

TERAPIA TRĄDZIKU, DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE I ANTYBAKTERYJNE
Terapia trądziku ze złagodzeniem stanów zapalnych oraz zmniejszeniem ilości zmian krostkowych.

TRWAŁA REDUKCJA OWŁOSIENIA WSZYSTKICH CZĘŚCI CIAŁA
Uszkodzenie i zniszczenie mieszków włosowych bezpośrednio po zabiegu, w efekcie czego dochodzi do postępującego w kolejnych miesiącach osłabienia wzrostu włosów.

REDUKCJA RUMIENIA, ZAMYKANIE DROBNYCH NACZYŃ KRWIONOŚNYCH NA TWARZY I SKRZYDEŁKACH NOSA, TERAPIA TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO
Trwała redukcja rumienia, redukcja drobnych naczyń krwionośnych zlokalizowanych na twarzy, działanie przeciwzapalne.

REDUKCJA PRZEBARWIEŃ POSŁONECZNYCH I INNYCH PRZEBARWIEŃ SKÓRY
Redukcja plam posłonecznych oraz zmian barwnikowych innego pochodzenia, ujednolicenie kolorytu. To nowe podejście do usuwania zmian barwnikowych.