FOTOMEDICUS

System Medycznej Dokumentacji Fotograficznej

Jako jeden z nielicznych gabinetów medycyny estetycznej wyposażeni jesteśmy w unikatowy komputerowy system Fotomedicus, służący do specjalistycznej dokumentacji fotograficznej oraz wnikliwej i szybkiej oceny stanu skóry. Urządzenie zaprojektowane i stworzone zostało do planowania zabiegów, oceny i analizy indywidualnych przypadków medycznych w  dermatologii i medycynie estetycznej.

Fotomedicus jest innowacyjnym systemem, w skład którego wchodzi specjalistyczna aparatura oraz oprogramowanie, które stanowią doskonałe narzędzie do prowadzenia dokładnej dokumentacji fotograficznej. W efekcie pozwala to nie tylko na usprawnienie, uporządkowanie i prowadzenie działalności medycznej, ale również znacznie zwiększa efektywność planowania zabiegów terapeutycznych, ich przeprowadzania, a także kontroli i monitorowania efektu oraz występowania ewentualnych powikłań.
Dzięki zastosowaniu polaryzacji krzyżowej oraz różnych filtrów możliwa jest ocena rozkładu barwników takich jak melanina i hemoglobina, co jest niewidoczne gołym okiem. Dzięki temu system Fotomedicus umożliwia szybką ocenę rezultatu zabiegów takich jak laserowe zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, podanie toksyny botulinowej oraz innych wypełniaczy, ocenę różnego rodzaju przebarwień czy blizn.

Image placeholder
FOTOMEDICUS

• Dokonuje oceny stanu skóry lub efektu zabiegu
• Wykonuje głęboką analizę stanu skóry (pajączki, przebarwienia, zmarszczki).
• Wykonuje symulację wybranego typu zabiegu.
• Pomaga ustalić precyzyjny, indywidualny program leczenia i pielęgnacji dostosowany do potrzeb skóry w każdym wieku.