AGNES RF

AGNES RF

Z upływem lat, w obrębie skóry dochodzi do redukcji włókien kolagenowych w tempie około 1% rocznie. Zaburzeniu ulega ich struktura i sprężystość. Skóra staje się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki, a efekt grawitacji zmienia owal twarzy. Zastosowanie energii cieplnej stymuluje włókna kolagenowe do poprawy ich napięcia, jak również stymuluje fibroblasty do tworzenia elastyny – hydrofobowego białka strukturalnego o budowie fibrylarnej oraz kolagenu - spoiwa łączącego komórki skóry. Towarzyszące zabiegom cieplnym poszerzenie naczyń krwionośnych poprawia metabolizm, poprzez poprawę ukrwienia skóry, jej utlenienie i odżywianie. Efektem działania jest poprawa jędrności skóry i redukcja zmarszczek.

Stworzony przez dermatologa małoinwazyjny system radiofrekwencji (RF) Agnes, to innowacyjna technologia opatentowanych, precyzyjnie izolowanych pojedynczych igieł, wykorzystywana w medycynie estetycznej. AGNES to jeden z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych systemów w zabiegach medycyny estetycznej. Protokoły zabiegowe gwarantują bezpieczeństwo i doskonałe rezultaty terapii. Misją AGNES jest zapewnienie najwyższej satysfakcji pacjentom. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji wykorzystują efekt silnego nagrzewania tkanek powstałego w wyniku przepływu energii – prądu o wysokiej częstotliwości. Agnes to stabilna i efektywna technologia fal radiowych o dużej mocy (RF). Uwzględniając anatomiczną budowę skóry dzięki zastosowaniu mikroizolowanych igieł, energia skupiona jest na tkance docelowej i działa precyzyjnie w miejscu leczenia, jednocześnie chroniąc tkanki otaczające przed oparzeniem (np. naskórek).

W AGNES stosowana jest radiofrekwencja mono- i bipolarna. Aparat wyposażony jest w precyzyjny system kontroli bezpieczeństwa igieł Istotny jest też krótki okres rekonwalescencji po zabiegu.

Skuteczność metody potwierdzona została badaniami klinicznymi (ponad 200 000 przypadków).

Image placeholder
AGNES RF to

• jedna z najskuteczniejszych terapii trądziku pospolitego i zaskórników,
• niechirurgiczne usuwanie przepukliny tłuszczowej powieki dolnej,
• redukcja obrzęków pod oczami,
• poprawa napięcia skóry – remodeling kolagenu,
• modelowanie konturu linii żuchwy,
• redukcja drugiego podbródka,
• usuwanie zmarszczek w okolicy oka oraz łagodnych zmian skórnych.

ZALETY
• monitoring bezpieczeństwa dla pojedynczych igieł,
• ochrona przed oparzeniem skóry,
• wyjątkowa precyzja i skuteczność oddziaływania,
• RF monopolarny i biopolarny,
• krótki czas rekonwalescencji.

Procedura terapeutyczna Agnes obejmuje zwykle 3 do 5 zabiegów wykonywanych w odstępie około 5 tygodni.
Po wykonanym zabiegu może pojawić się krótkotrwały obrzęk, zaczerwienienie, miejscami w przypadku głębokiej penetracji – bardzo krótkie krwawienie i zasinienia. Siniaki i zaczerwienienie może utrzymywać się kilka dni. W 3 – 7 dobie po zabiegu może pojawić się złuszczanie naskórka.
Przeciwwskazaniem do zabiegów jest ciąża, cukrzyca, aktywne miejscowe infekcje i stany zapalne skóry (z wyłączeniem aktywnego trądziku), choroby serca, zaimplantowany rozrusznik, metalowe implanty w wybranych przypadkach.
Ponieważ zabieg polega na przepływie energii elektrycznej, wskazane jest usuniecie biżuterii.
Skórę w miejscu zabiegu poddaje się oczyszczeniu, po czym w zależności od rodzaju zabiegu nanosi się krem znieczulający lub stosuje się iniekcję znieczulającą skórę. Po uzyskaniu znieczulenia skóra zostaje zdezynfekowana. Nakłuć skóry, w zależności od wskazań, dokonuje się co 5 mm, a poprzez wbitą igłę wyzwala się falę radiową.

Image placeholder
Specjalnie zaprojektowane mikroigły do poszczególnych wskazań

I + C = trądzik
S = hiperplazja gruczołów potowych
B = zaskórniki
F1 = przepuklina tłuszczowa powiek
W3A + W3B = zmarszczki
W3A + W3B = zmarszczki

Skórę w miejscu zabiegu poddaje się oczyszczeniu, po czym w zależności od rodzaju zabiegu nanosi się krem znieczulający lub stosuje się iniekcję znieczulającą skórę. Po uzyskaniu znieczulenia skóra zostaje zdezynfekowana. Nakłuć skóry, w zależności od wskazań, dokonuje się co 5 mm, a poprzez wbitą igłę wyzwala się falę radiową.